Káva - Salvador Peaberry 100g zrnková káva

Kód: 4930
€2.56 €2.33 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
21.10.2021
  • 100% arabica
  • pestované v strednej Amerike
  • silný kávový zážitok, bez nepríjemné pachute
  • výrobca: Salvia Paradise, s.r.o.

Detailné informácie

Podrobný popis

Salvador je prímorským štátom Strednej Ameriky. Pestovanie kávy tu siaha do polovice 18. storočia. Káva tu pestovaná vyniká svojou silnou a bohatou arómou, strednou aciditou, ktorá je veľmi vyvážená. Telo má silne kávové, prežitok na poschodí je veľmi silný, avšak bez nepríjemné pachute.

Z označenia Peaberry vyplýva, že sa jedná o kávu, ktorá má v kávovej čerešni iba jedno zrno namiesto obvyklých dvoch. Toto zrno pripomína tvarom perlu.

Káva odrody arabica je oproti robuste o poznanie náročnejší na pestovanie, podnebie i starostlivosť. Vyznačuje sa lepšou arómou a chuťou. Zaujímavosťou je, že oproti robuste obsahuje arabica menšie množstvo kofeínu.

Pre zachovanie maximálnej kvality je káva balená vo vzduchotesnom, opakovane uzatvárateľnom obale s aromaventilem. Pre kvalitu kávy je najpodstatnejšie čerstvosť - teda doba, ktorá ubehla od praženia na konzumáciu. Dobu praženie nájdete na obale.

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.1 kg
Obsah: 100g
Typ: Zrnková
Krajina pôvodu: Salvador
Výrobca: Salvia Paradise sro, Zaječov 396, 26763 Zaječov, IČ: 29143144 DIČ: CZ29143144

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

SalviaParadise je česká rodinná firma zaoberajúca sa dovozom bylín a ich spracovaním do rastlinných prostriedkov na podporu zdravia a zdravého životného štýlu.