Vyrážate s deťmi na letný festival? Chráňte ich ušká, raz vám poďakujú

Leto je konečne tu! A s ním aj festivaly, preteky, ohňostroje a ďalšie veselice - aj hora nechceného hluku. Nezabúdajte seba aj svoje deti ochrániť pred zbytočnými decibely. Stačí pár minút pred príliš hlasným reproduktorom a môžete si zamaskovať na celoživotný problém so sluchom.

Chraňte dětská ouška na letním festivalu

Ako namáhané sú naše uši pri festivalu či iné hudobné akcii? Pre porovnanie - tichá izba na byte má 20 až 30 decibelov, mierny dážď 50 dB, auto na ulici vydáva 70 až 80 dB. Nad 80 dB majú zamestnanci v prevádzkach už nosiť chrániče sluchu, motorovka, u ktorej sa bez slúchadiel nezaobídeme, potom vysiela 100 až 110 dB.

Málokto potom tuší, že hladina hluku na rockovom koncerte sa pohybuje medzi 100 a 120 decibely, kedy už môže dochádzať k nevratnému poškodeniu vnútorných vláskových buniek vo vnútornom uchu. A teda strate sluchu či vzniku nepríjemných šelestov a trvalému pískanie v ušiach, zvanom tinnitus.


Detské uši sú citlivejšie

Detský sluch sa neustále vyvíja, je veľmi krehký a toleruje oveľa menšie hladiny hluku než dospelí. 

Výskumy ukazujú, že v dnešnej "dobe hlukové" sa zhoršuje sluch stále mladším deťom. Až 1 z 8 detí trpí trvalým poškodením sluchu, čo môže viesť k ďalším problémom - spánkovej depriváciu, stresu, podráždenosti, zhoršenie pozornosti aj depresiám. 

Problémy so sluchom sa s vekom zhoršujú, je dobré v detstve uši uchovať zdravé a úzkostlivo ich chrániť - či už slúchadlami alebo štupľami do uší.Vyrážate s deťmi na hlučnejšiu akciu?

Bábätkám a malým deťom, ktoré neznesú štuple do uší, kúpte na letný festival či slávnosť mušľové chrániče sluchu. Jedná sa o špeciálne tlmiaci slúchadlá, vďaka ktorým do malých ušiek dopláva o 25 až 30 dB hluku menej.

 

Neznesie vaše dieťa naopak slúchadlá? 

Možno mu budú lepšie sedieť jemné štuple do uší. Prečítajte si Ako vybrať štuple do uší pre deti.


Chrániče sluchu pre bábätká 0-2 rokov

Pre najmenšie rockové hviezdy odporúčame mäkká slúchadlá Alpine Muffy Baby. Vďaka elastickému pásku a pohodlnému dizajnu sadnú na citlivé hlavičky od 3 mesiacov do 2 rokov. 

Zabraňujú poškodeniu sluchu, pomôžu aj k nerušenému spánku na cestách.

Miera utlmenie: 23 dB

 

Dizajnová slúchadlá pre väčšie deti

Väčším deťom môžete urobiť radosť štýlovými sluchátkami Alpine Muffy Kids v krásnych pastelových farbách. Utlmia nadbytočný hluk, netlačí a ešte urobia veľkú parádu.

Miera utlmenie: 25 dB

 

Slúchadlá Mack's pre väčšie deti + štuple             

Chcete mať istotu, že sa slúchadlá z hlavy vášho dieťaťa v kritickú chvíľku nesesunú? Choďte do mušľových chráničov sluchu Mack's. Spolu s mušľovými chráničmi dostanete aj 5 párov špeciálnych detských štupľov do uší pre úzke ušné kanáliky, ktorými môžete ochranu proti hluku zdvojnásobiť.

Slúchadlá sú ultraľahká, plne nastaviteľná a skladacie. Vďaka mäkkému polstrovanie poskytujú ušné klapky maximálne pohodlie.

Miera utlmenie: 23 dB, v kombinácii seštupľami 30 dB


Alpine Muffy Baby chrániče sluchu pro miminkaAlpine Muffy Kids chrániče sluchu pro dětiAlpine Pluggies Kids dětské špunty do uší

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie