Vyrážate s deťmi na letný festival? Chráňte ich ušká, raz vám poďakujú

Leto je konečne tu! A s ním aj festivaly, preteky, ohňostroje a ďalšie veselice - aj hora nechceného hluku. Nezabúdajte seba aj svoje deti ochrániť pred zbytočnými decibely. Stačí pár minút pred príliš hlasným reproduktorom a môžete si zamaskovať na celoživotný problém so sluchom.

Chraňte dětská ouška na letním festivalu

Ako namáhané sú naše uši pri festivalu či iné hudobné akcii? Pre porovnanie - tichá izba na byte má 20 až 30 decibelov, mierny dážď 50 dB, auto na ulici vydáva 70 až 80 dB. Nad 80 dB majú zamestnanci v prevádzkach už nosiť chrániče sluchu, motorovka, u ktorej sa bez slúchadiel nezaobídeme, potom vysiela 100 až 110 dB.

Málokto potom tuší, že hladina hluku na rockovom koncerte sa pohybuje medzi 100 a 120 decibely, kedy už môže dochádzať k nevratnému poškodeniu vnútorných vláskových buniek vo vnútornom uchu. A teda strate sluchu či vzniku nepríjemných šelestov a trvalému pískanie v ušiach, zvanom tinnitus.


Detské uši sú citlivejšie

Detský sluch sa neustále vyvíja, je veľmi krehký a toleruje oveľa menšie hladiny hluku než dospelí. 

Výskumy ukazujú, že v dnešnej "dobe hlukové" sa zhoršuje sluch stále mladším deťom. Až 1 z 8 detí trpí trvalým poškodením sluchu, čo môže viesť k ďalším problémom - spánkovej depriváciu, stresu, podráždenosti, zhoršenie pozornosti aj depresiám. 

Problémy so sluchom sa s vekom zhoršujú, je dobré v detstve uši uchovať zdravé a úzkostlivo ich chrániť - či už slúchadlami alebo štupľami do uší.Vyrážate s deťmi na hlučnejšiu akciu?

Bábätkám a malým deťom, ktoré neznesú štuple do uší, kúpte na letný festival či slávnosť mušľové chrániče sluchu. Jedná sa o špeciálne tlmiaci slúchadlá, vďaka ktorým do malých ušiek dopláva o 25 až 30 dB hluku menej.

 

Neznesie vaše dieťa naopak slúchadlá? 

Možno mu budú lepšie sedieť jemné štuple do uší. Prečítajte si Ako vybrať štuple do uší pre deti.


Chrániče sluchu pre bábätká 0-2 rokov

Pre najmenšie rockové hviezdy odporúčame mäkká slúchadlá Alpine Muffy Baby. Vďaka elastickému pásku a pohodlnému dizajnu sadnú na citlivé hlavičky od 3 mesiacov do 2 rokov. 

Zabraňujú poškodeniu sluchu, pomôžu aj k nerušenému spánku na cestách.

Miera utlmenie: 23 dB

 

Dizajnová slúchadlá pre väčšie deti

Väčším deťom môžete urobiť radosť štýlovými sluchátkami Alpine Muffy Kids v krásnych pastelových farbách. Utlmia nadbytočný hluk, netlačí a ešte urobia veľkú parádu.

Miera utlmenie: 25 dB

 

Slúchadlá Mack's pre väčšie deti + štuple             

Chcete mať istotu, že sa slúchadlá z hlavy vášho dieťaťa v kritickú chvíľku nesesunú? Choďte do mušľových chráničov sluchu Mack's. Spolu s mušľovými chráničmi dostanete aj 5 párov špeciálnych detských štupľov do uší pre úzke ušné kanáliky, ktorými môžete ochranu proti hluku zdvojnásobiť.

Slúchadlá sú ultraľahká, plne nastaviteľná a skladacie. Vďaka mäkkému polstrovanie poskytujú ušné klapky maximálne pohodlie.

Miera utlmenie: 23 dB, v kombinácii seštupľami 30 dB


Alpine Muffy Baby chrániče sluchu pro miminkaAlpine Muffy Kids chrániče sluchu pro dětiAlpine Pluggies Kids dětské špunty do uší