Ako zvládnuť Silvester, ochrániť sluch - a možno sa aj dobre vyspať?

Silvester je jedným z najbúrlivejších dní v roku. Petardy, ohňostroje, hlučná hudba. Ako pri príchode Nového roka ochrániť svoj sluch aj detské ušká? A s akými štuplemi do uší sa počas divokej noci sladko vyspíte?

Jak zvládnout Silvestr


Deti do 3 mesiacov: vyhnite sa hluku úplne

Hlasité zvuky môžu novorodencom nielen poškodiť sluch, ale tiež ich vyľakať a navodiť im extrémny stres, s ktorým sa ešte nedokážu vyrovnať.

Do 3 mesiacov veku preto radia lekári deti hluku vôbec nevystavovať. Schovajte sa s bábätkom na Silvestra doma a radšej nechoďte do ulíc, kde môže znenazdajky blízko vás buchnúť petarda alebo vypuknúť ohňostroj.


Najmenšie deti do 3 rokov: kúpte mäkkučká „hluchátka“

Aj malé deti do troch rokov by sa mali hluku skôr vyhýbať. Ak sa chystáte svoje bábätko alebo batoľacieho prieskumníka zapojiť do Silvestrovského večierka s trochou hudby, riešením sú detské chrániče sluchu známe ako hluchátka.

Neurobíte chybu so značkou Alpine Muffy Baby, ktorá prináša unikátne slúchadlá s nastaviteľnou elastickou čelenkou. Vďaka nej chrániče sluchu na detskej hlave netlačia a perfektne ukryjú citlivé ušká. Pohodlne sa v nich tiež spia a deti nemajú nutkanie si slúchadlá z hlavy strhávať. 

Chrániče sluchu Muffy baby spĺňajú európske normy, sú úplne bezpečné, bez malých alebo kovových častíc, ktoré by mohli deti prehltnúť. Vyberiete si z pekných pastelových farieb.

Alpine Muffy Baby PinkAlpine Muffy Baby Sofie la GirafeAlpine Muffy Baby Yellow


Slúchadlá proti hluku pre predškolákov

Deťom do šiestich rokov už trochu silvestrovskej veselice neuškodí, pokiaľ im doprajete správnu ochranu sluchu. Odporúčame skúsiť Mack's chrániče sluchu pre deti. Dostanete ich v lákavej ružovej, oranžovej alebo tyrskysovej farbe. Sú o fúzy menšie ako Muffy kids a veľmi dobre sedia, takže sa v nich dobre trsá.

Pýši sa SNR utlmením 25 dB, to znamená, že do ucha putuje o celých 25 dB hluku menej. V balení dostanete k nim aj malé detské štuple do uší pre maximálnu ochranu do veľkého hluku alebo k ohňostroju, kedy môže zvuk prekročiť škodlivú hranicu 120 dB.


Pre školákov: slúchadlá alebo špunty

Väčšie deti medzi 6 a 12 rokmi už si dokážu vybrať, čo im sedí najlepšie. Cítia sa dobre so slúchadlami na hlave? Alebo radšej preferujú špunty, ktoré sú skladnejšie a nie sú v ušiach veľmi vidieť? 

Ak kúpite na silvestrovskú párty detské štuple Alpine Pluggies Kids, dostanete multifunkčnú ochranu sluchu nielen na hlučné akcie, ale aj do lietadla a na plávanie. Hluk zmierni až o 27 dB, dieťa ale s nasadenými štupľami vďaka špeciálnemu vnútornému filtru stále začuje konverzáciu a môže komunikovať. Môžete k nim dokúpiť aj šnúrku, takže nehrozí, že dieťa štuple stratí.

Špunty do uší dítěti nevyhovují? Vyzkoušejte stylová sluchátka Alpine Muffy Kids – lehké skládací chrániče s utlumením 25 dB. Materiál je šetrný k pokožce, jednoduše se čistí a ještě k němu dostanete designové cestovní pouzdro.

Alpine Pluggies KidsAlpine šnúrka na štupleAlpine Muffy Baby MintDospelí: chcete sa aj o Silvestri sladko vyspať?

Zaspávate zakaždým o silvestrovskej noci s vankúšom na hlave a zúfalstvom v očiach? Už nemusíte. Upchajte svoje ušné kanáliky tými najúčinnejšími štuplemi, ktoré tlmia okolitý hluk o celých 39 dB: E-A-R FX. Majú tvar zvonu, ktorý dobre sadne do každých uší, a ich hutný penový materiál utlmí okrem ohňostroja a hluku od susedov aj ďalšie nevábne zvuky, ako je chrápanie alebo rezanie motorovou pílou.

Podobne masívne utlmenie zaistí aj penové štuple Howard Leight se SNR 37 dB.

Přečtěte si také: Boříme mýty o špuntech do uší! Ty správné při spaní netlačí, budík s nimi uslyšíte


Dospelé štuple na večierok, s ktorými budete počuť konverzáciu

Málokedy sa večierok tak nezriadene rozbehne ako na Silvestra. Ak si chcete poistiť, že sa na druhý deň ráno neprebudíte okrem opicy aj s tupým pískaním v ušiach, pribaľte do vrecka správnu ochranu sluchu.

Aby ste si zároveň užívali hudbu a hovor s priateľmi, siahnite po znovupoužiteľných špuntách so zvukovým filtrom Alpine Party Plug. Tlmí o 25 dB av uchu sú vďaka nenápadnému designu sotva viditeľné.

Alpine Party PlugAlpine PartyPlug Pro NaturalAlpine Music Safe