Ako vybrať masku na spanie: pre pohodlie alebo úľavu napuchnutým viečkam

Ruší vás pri spaní svetlo z ulice alebo partner, ktorý si číta dlho do noci? Alebo sa ráno budíte nevyspalí as opuchnutými viečkami? Potom ste báječný adept na „nositeľa“ masky na spanie. Tá môže prudko zdvihnúť kvalitu vášho spánku.

Jak vybrat masku na spaní

Spanie v úplnej tme prospieva nášmu zdraviu – telo je v tme schopné vylučovať správne množstvo spánkového hormónu melatonínu. Vďaka tomu sa vyspíme dosýta a ráno máme šancu sa prebudiť skutočne svieži. Tmu pre naše oči pomôžu zaistiť masky na spanie, ktoré nám skvele sadnú a neprepustia k našim viečkam nežiaduce svetlo.

Moderné masky na spanie nie sú len ničotný kus handričky s chatrnými šnúrkami, ktoré hneď prasknú – ako ich možno poznáte z lietadiel. Naopak. Sú designované na 100% zatemnenie, dlhú výdrž a príjemné nosenie po celú noc.

Akú masku na spanie vybrať, aby sadla práve vám?


Úplná tma a absolútne pohodlie: dizajnové masky na spanie

Maska na oči Lunesto je novinkou z našej dielne a absolútny top medzi maskami na spanie. Poskytuje 100% blackout (zatemnenie) a zaručuje totálny komfort počas spánku. Je vyrobená z priedušných materiálov, a tak môže pokožka vašej tváre dýchať. Vďaka špeciálnemu dizajnu maska netlačí na viečka ani riasy.

Luxusná maska na spanie Masha je našou prémiovou maskou, ktorú sme navrhli úplne podľa vašich skúseností a túžob. Je výnimočná svojim veľkým pokrytím tváre aj materiálom: Masha sa vyrába z hodvábu, takže v lete chladí, v zime hreje a dobre odvádza pot. Hodváb taktiež zaručuje antibakteriálne prostredie – je vhodný aj pre osoby s problematickou pleťou 

Ďalšia špičková maska na spanie Midnight Magic Cabeau tiež netlačí na očné viečka. Zapína sa na suchý zips a má špeciálne tvarovanie na oči a výrez na nos. Vďaka špeciálnemu plyšovému materiálu nepresvita a je jednoducho „na pokrčení“. Táto maska Cabeau sa stala obľúbenou maskou na spanie medzi pretrelými cestovateľmi.

Lunesto maskaMasha Dark in HereCabeau Minigh Magic

 

Flexibilné prispôsobenie nosa aj tvaru hlavy: 3D masky na spanie

Značka Mack's je presláveným výrobcom najkvalitnejších penových špuntov na spanie – a ich maska na spanie patrí tiež medzi špičku. Ak hľadáte flexibilitu a pohodlie, preskúmajte 3D masky na spanie Mack's Dreamweaver, anatomicky tvarované podľa ľudskej tváre.

3D masky sa od normálnych líšia svojim tvarom, ktorý dokonale sedí na tvári a zabraňuje tlaku na viečka a časy. Maska je tenká a ľahučká - za pár minút ani nebudete vedieť, že ju máte na tvári. Dopĺňajú ju hneď dva elastické popruhy s nastaviteľnou dĺžkou, vďaka ktorým naozaj sadne každému. Pre všetkých, ktorí milujú farby, je tu aj verzia Mack's Dreamgirl v sýto ružovej farbe. V balení k maske Mack's získate aj cestovné puzdro a mäkučké štuple do uší Mack's Ultra Soft. 

Ďalším obľúbeným variantom 3D masky na spanie je nová verzia 3D masky Upgrade, s anatomickým výrezom pre nos. Škraboška ešte lepšie prilieha k tvári a neprepúšťa žiadne svetlo.

Macks DreamweaverMacks Dreamgirl 3D maska3D maska na spaní Upgrade


Úľava pre opuchnuté viečka: gélové masky na spanie

Potrebujú vaše oči cez noc trochu „schladiť“? Choďte do masiek s gélovou vložkou. Vnútri masky nájdete vyberateľnú gélovú vložku, ktorú stačí 30 minút pred spánkom schladiť v chladničke. Vďaka pocitvému 6-vrstvovému materiálu a vankúšikom okolo nosa zabraňujú prieniku svetla k viečkam rovnako dobre ako iné masky.

Chladiace a gélové masky nabízí široký paletu různých barevných variant a vzorů. Přitom každá z nich má stejně dokonalý tvar a navíc dvě přizpůsobivé pásky kolem hlavy. Tyhle masky zkrátka sedí tam, kde mají.