Ako sa zbaviť chrápania aneb Tipy a triky pre pokojný spánok

Žiadne reči okolo: chrápanie otravuje život chrápajícím aj ich partnerom. Ak vás trápi chrápanie dlhodobo, sú tu 4 overené cesty, ako protivný "zvuk spiaceho medveďa" mierniť či sa ho zbaviť nadobro.

Ako sa zbaviť chrápania 

Prečo chrápeme?

Ak sú pri spánku tkaniva v hrdle príliš uvoľnené, prechádzajúci vzduch je rozvibruje a rozkmitá. Vzduch potom tiež horšie prechádza cez hrtanovú príklopku do priedušnice - tým vzniká ono nepríjemne hlasné chrápanie.

Chrápať môžeme nárazovo - napríklad pri nádche a nachladnutí - ale aj chronicky. To už môže indikovať aj nejaký skrytý zdravotný problém. Dlhodobé chrápanie nepodceňujte a konzultujte so svojím lekárom.

Než sa vrhnete do lekárskych riešenia či dokonca operácií, vaše prvé kroky k životu bez chrápania by mali byť neinvazívne. 

Vybrali sme pre vás 4 overené triky, ako chrápanie zmierniť prírodnou cestou:

 

1. Nasprejujte krk

Skvelú vychytávkou, pomocou ktorej možno neinvazívne chrápanie zmierniť alebo mu úplne zamedziť, je prírodný sprej proti chrápaniu Adenol.

Ako Adenol funguje? Hlavnou zložkou sú sójový lecitín a prírodné oleje, ktoré po nastriekaní do úst a hrdla silno prekrvujú a napínajú tkanivo, čím zabraňujú vzniku vibrácií. Sójový lecitín navyše sliznice pokrýva tenkou vrstvou a zvlhčuje, takže vzduch prechádza hladšie.

Adenol účinkuje dlhodobo, má príjemnú chuť a vďaka prírodnému zloženiu sa nemusíte báť nežiaducich vedľajších účinkov ako u iných preparátov.

 

2. Inhalujte éterické oleje

Kvapky Adenol sú rovnako ako sprej čisto prírodného zloženia. Čarovnú esenciu tvorí 15 éterických olejov v špeciálnom pomere, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chrápania.

Na rozdiel od spreja sa kvapky Adenol neužívajú vnútorne, ale inhalujú - napríklad pomocou vreckovky.

TIP: Kvapky môžete pre zintenzívnenie a predĺženie účinku nakvapkať tiež na vankúš alebo na golier od pyžama.

 

3. Zabojujte bylinkami

Zhasnite večer svetla o niečo skôr a poseďte miesto mobilu s šálkou kvalitného bylinného čaju proti chrápaniu. Uvoľníte tkaniva aj svoju hlavu.

A aké bylinky proti chrápaniu zvoliť? Silu mäty, pamajoránu alebo pestreca poznali už naše prababičky. Špeciálne čaje alebo bylinné kapsule proti chrápaniu dodáva kvalitná značka Allnature

4. Zašpuntujte sa aneb šťastie praje pripraveným

Tenké steny v hoteli, hluk z ulice - alebo chrápajúci partner, na ktorého ani láskyplné mľaskanie nezaberá ... Nepokojnú noc plnú rušivých zvukov zažil asi každý.

Do trvalé cestovateľské výbavy si preto pridajte potrebné špeciálne štuple do uší proti chrápaniu Snore Blockers od Mack's, ktoré okolitý hluk utlmia.

Jemná pena a unikátne dutina na konci dokonale priľnú k uchu a vy o nich počas spánku nebudete ani vedieť. Pre svoje geniálne prevedení sú skvelé aj pre dlhodobé použitie. 

Ak sa vám štuple zamotajú do periny alebo napríklad spadnú na zem, dobre ich nájdete aj na neznámom mieste vďaka výraznej limetkovej farbe.

Adenol kvapky proti chrápaniuAdenol sprej proti chrápaniuMacks Snore Blocker štuple do uší proti chrápaniu