Ako sa zbaviť chrápania alebo Tipy a triky pre pokojný spánok

Žiadne reči okolo: chrápanie otravuje život chrápajúcim aj ich partnerom. Ak vás trápi chrápanie dlhodobo, sú tu 4 overené spôsoby, ako protivný „zvuk spiaceho medveďa“ zmierniť, alebo sa ho zbaviť navždy.

Ako sa zbaviť chrápania 

Prečo chrápeme?

Ak sú pri spánku tkanivá v hrdle príliš uvoľnené, prechádzajúci vzduch ich rozvibruje a rozkmitá. Vzduch tiež horšie prechádza aj cez hrtanovú príklopku do priedušnice – tak vzniká ono nepríjemné hlasné chrápanie.

Chrápať môžete nárazovo – napríklad pri nádche a nachladnutí, ale aj chronicky. To už môže indikovať aj nejaký skrytý zdravotný problém. Dlhodobé chrápanie nepodceňujte a konzultujte ho so svojím lekárom.

Než sa vrhnete do medicínskych riešení či dokonca operácií, vaše prvé kroky k životu bez chrápania by mali byť neinvazívne. 

Vybrali sme pre vás 4 overené triky, ako chrápanie zmierniť prírodnou cestou:


1. Uvoľnite nos 

Nosný klip Airmax umožňuje ľahšie dýchanie nosom. Poznáte to podľa lepšieho prúdenia vzduchu cez nos. Klip zlepšuje dýchanie počas spánku a môže zmierniť prejavy chrápania. Možno ho použiť aj na lepšiu cirkuláciu vzduchu počas cvičenia. V balení nájdete rovno dve veľkosti klipov (S a M).

Airmax klip proti chrápaniuAirmax klip MAirmax klip S

2. Nasprejujte si do hrdla éterické oleje a inhalujte

Skvelou vychytávkou, pomocou ktorej možno neinvazívne chrápanie zmierniť alebo mu úplne zabrániť, je prírodný sprej proti chrápaniu Adenol.

Ako Adenol funguje? Hlavnou zložkou je sójový lecitín s prírodnými olejmi, ktoré po nastriekaní do úst a hrdla silno prekrvujú a napínajú tkanivo, čím zabraňujú vzniku vibrácií. Sójový lecitín navyše pokrýva sliznice tenkou vrstvou a zvlhčuje ich, takže vzduch hrtanom prechádza hladšie.

Adenol účinkuje dlhodobo, má príjemnú chuť a vďaka prírodnému zloženiu sa nemusíte báť nežiaducich vedľajších účinkov ako u iných preparátov. 

Zloženie 

Zloženie kvapiek Adenol je – rovnako ako u spreja – čisto prírodného pôvodu. Zázračnú esenciu tvorí 15 éterických olejov v špeciálnom pomere, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chrápania.

Na rozdiel od spreja sa kvapky Adenol neužívajú vnútorne, ale inhalujú sa – napríklad pomocou vreckovky.

TIP: Kvapky môžete pre zintenzívnenie a predĺženie účinku nakvapkať tiež na vankúš alebo na golier od pyžama.

Adenol kvapky proti chrápaniuAdenol sprej proti chrápaniuAdenol sada

3. Zabojujte bylinkami

Zhasnite večer svetlá o niečo skôr a namiesto posedenia s mobilom si poseďte s šálkou kvalitného bylinného čaju proti chrápaniu. Uvoľníte tkaniva aj svoju hlavu.

A aké bylinky proti chrápaniu zvoliť? Silu mäty, pamajoránu alebo pestreca poznali už naše prababičky. Špeciálne čaje alebo bylinné kapsule proti chrápaniu dodáva kvalitná značka Allnature

 

4. Zapchajte si uši alebo šťastie praje pripraveným

Tenké steny v hoteli, hluk z ulice alebo chrápajúci partner, na ktorého ani láskyplné mľaskanie nezaberá... Nepokojnú noc plnú rušivých zvukov zažil asi každý.

Do stáleho cestovateľského výbavenia si preto pridajte užitočné špeciálne štuple do uší proti chrápaniu Snore Blockers od Mack's, ktoré okolitý hluk utlmia. Jemná pena s unikátnou dutinou na konci dokonale priľne k uchu a vy o štupľoch počas spánku nebudete ani vedieť. Pre svoje geniálne prevedenie sú skvelé aj pre dlhodobé použitie. 

Ak vám štuple zapadnú do periny alebo napríklad spadnú na zem, vďaka výraznej limetkovej farbe ich ľahko nájdete aj na neznámom mieste.

Pri výbere štupľov do uší proti chrápaniu sa vždy zamerajte na uvedenú hodnotu SNR. Čím vyššie je číslo, tým väčšia je miera utlmenia. Štuple s najvyššou mierou utlmenia sú 3M E-A-R Soft FX. Vždy ale záleží aj na tom, ako dobre štupeľ sedí v uchu.

Macks Snore Blockers špunty do ušíMacks Snore Mufflers 3M E-A-R Soft FX