Ako si dať štuple do uší

Ako si dať štuple do uší je zásadnou otázkou. Ak neviete, ako ich správne používať, nebudú plniť svoju funkciu. Momentálne na trhu existuje široké množstvo rôznych druhov štupľov na spanie, plávanie, hlasné udalosti a ďalšie. A všetky sa od seba trochu líšia a inak sa dávajú do uší.

Hlavným parametrom je materiál. Podľa toho z čoho sú štuple vyrobené sa trochu inak aplikujú. Iste poznáte tradičné penové, ktoré sa musia zrolovať, silikónové alebo voskové, ktoré sa iba rozpľaští okolo ušné dierky a plastové, pre ktoré je potreba zatiahnuť za ucho. Tých materiálov je viac, ale nižšie sa to dá zhrnúť do troch skupín. Tak príjemné čítanie.

 

Ako si správne dať štuple do uší low res

 

Ako si dať penové štuple do uší

Polyuretánová pena je najčastejšie používaným materiálom pre výrobu štupľov do uší. Najčastejšie sa štuple obstarávajú vo väčšom množstve, keďže nie sú znovu použiteľné.

Pred použitím štupľov si najlepšie umyte ruky. Nechcete vystaviť svoje uši špine a baktériám.

Štuple zrolujte medzi palcom a ukazovákom do veľmi úzkeho cylindra. Vďaka tomu sa špunty zmenší a bude jednoduchšie ich aplikovať. Pena sa opäť roztiahne po ich zasunutí do uší. Ak sú špunty obzvlášť hrubé, zrolujte je medzi dlaňami. Uistite sa, že štuple stenčuje na dĺžku a nerobíte z nich guličku.

Zatiahnite opačnú rukou za vaše ucho hore a dozadu. To pomôže uvoľniť ušné kanálik, aby ste mohli štuple ľahšie zastrčiť. Neťahajte za ucho príliš. Jemné zatiahnutí je dostatočné, aby ste rozšírili ušné otvor pre zasunutie štupľov. Môžete použiť zrkadlo, aby ste lepšie videli, čo robíte.

Opatrne zasuňte štuple do ušného kanálika. Mali by ľahko skĺznuť na miesto. Nestrkajte štuple príliš hlboko a netlačte ich silou. Väčšia časť štupľov by mala byť v ušnom kanáliku. Avšak malý kúsok by mal vytŕčať pre to, aby ste mohli špunty vyndat končekmi prstov.

Podržte štuple 20-30 sekúnd na mieste. Umožnite polyuretánovej pene sa roztiahnuť, aby bránila zvuku dostať sa do ušného kanálika.

Skontrolovať, či štuple fungujú, môžete rozprávaním nahlas. Mali by ste znieť tlmene, rovnako ako zvuky okolo vás. Nečakajte, že vaše okolie bude kompletne stlmené, ale malo by byť stíšené. 

Ak špunty nefungujú, mali by ste skúsiť iný tvar penových štupľov alebo nejaké menšie. Väčšina penových štupľov by mala byť vo vašim ušnom kanáliku až do konca. Niekedy to musíte skúsiť znova, ak pena netesnia zvuk dostatočne.

 

Ako si dať pred-modelované znovu použiteľné štuple do uší

Ak používate štuple do uší často, dáva to zmysel si zaobstarať znovu použiteľné špunty. Kým zátky po ich použití umývate, môžete používať štuple z pevného silikónuplastu alebo gumy.

Znovu použiteľné štuple sú často predávané v univerzálnej veľkosti. Zatiaľ čo niektoré môžete nájsť aj v rôznych veľkostiach. Môžete skúsiť univerzálny štuple pre začiatok, ale možno si budete musieť prejsť pokus omyl, aby ste našli správny rozmer pre vaše uši.

Možno budete potrebovať štuple rôzne veľkosti pre každé ucho. Toto je nezvyklé, ale nebuďte prekvapení, ak si budete musieť zaobstarať dva druhy rôznych štupľov do uší.

Možno je dobrý nápad kúpiť niekoľko balení špuntov rôznych rozmerov, aby ste zistili čo pre vaše uši funguje najlepšie.

Predtým než štuple budete zasúvať do uší, prečítajte si manuál. Ako si dať znovu použiteľné štuple závisí na tvare štupľov. Väčšinou je proces zasúvanie rovnaký, avšak je dobrý nápad si preštudovať inštrukcie, ak by sa postup líšil.

Natiahnite sa opačnou rukou cez hlavu a zatiahnite za vaše ucho hore a dozadu, aby ste narovnali ušné kanálik. To vám pomôže ľahšie zasúvať štuple do uší.

Zasúvajte štuple jemným hojdavým pohybom. Pokračujte, kým ste neutesnili ušný kanálik. Uistite sa, že štuple nestrkajú príliš hlboko. Veľká časť štupľov by mala byť v ušnom kanáliku, ale malý kúsok by mal vytŕčať, pre ich jednoduché vytiahnutie. 

Ak sa špunty v ušiach stále počujete, asi ste je zle zastrčili. Pozrite sa opäť na manuál. Ak štuple nefungujú ani po druhom pokuse, pravdepodobne potrebujete štuple iného tvaru.

 

Ako si dať tvarovateľné voskové alebo silikónové špunty

Silikónové alebo voskové štuple si môžete zaobstarať ako malé guličky obalené v bavlne. Použite vaše prsty, aby ste zbavili špunty bavlny. Pred použitím by mali byť štuple kompletne očistené.

Aby boli štuple viac tvarovateľné, chvíľku je zahrievajte. Stačí je podržať v uzavretej pästi po dobu 40 sekúnd. Mali by ste cítiť ako sa štuple stávajú mäkké a lepivé.

Svojim palcom a ukazovákom sformujte guľôčku.

Odstráňte z okolia tváre a uší vlasy. Vzhľadom k tomu ako sú lepivé, nechcete mať svoje vlasy špinavé.Pokiaľ máte dlhé vlasy, dajte si ich najlepšie do copu, predtým než budete špunty zasúvať.

Tieto štuple sa do nestrkajú priamo do ušného kanálika, ale sploští okolo ušnej dierky. Jemne tlačte štuple k ušné dierke, kým nevytvoríte tesnenia. To by malo úspešne utlmiť okolité zvuky.