5 tipov pre kvalitný a hlboký spánok

Trápi vás zlý alebo prerušovaný spánok? Prevaľovanie sa zo strany na stranu, počítanie ovečiek, otáčanie perín, otáčanie seba a tak nič z toho nepomáha? Možno by niekto mohol zhasnúť to vonkajšie osvetlenie, a hlavne ten spln. Alebo len tak ovládačom vypnúť chrápanie drahé polovičky a odkloniť cestu za barákom. No. Nič z toho bohužiaľ nevieme, ale máme pre vás aspoň pár tipov, ako na kvalitný spánok, aby vás z neho len tak niečo nevyrušilo. Ani susedov uštekaný pes.

 

  1. Štuple do uší na spanie

Áno, žijeme v 21. storočí, a tak máme na všetky možné trable a trápenia jednoduché riešenie. Štuple do uší na spanie dokonale izolujú okolité zvuky a je jedno, či je polnoc alebo pravé poludnie. A keďže cez štuple do uší sme odborníci na slovo vzatí, spísali sme pre vás jednoduchý návod "Ako vybrať štuple do uší na spanie.". Nie je zač.

 

  1. Masky na oči

Máte pocit, že masky na oči sú prežitok? Tesne vedľa. Masky si stále čelí svojou veľkej obľube. Navyše si môžete vyberať z nekonečného množstva designov od minimalistických po viac či menej uletené. Spořivější z nás určite ocenia fakt, že maska je o dosť lacnejší variant drahé zatemňovacie rolety. A je to nesebecký. Že chcete tmu vy, neznamená, že ju chcú všetci

 

  1. Nepozerať na telku a do mobilu

Je to tak, práve televízie a telefóny totiž vyžarujú modré svetlo, ktoré naše telo oblbne tak, že si potom myslia, že je deň, prestane produkovať melatonín (tzv. hormón spánku) a nám sa proste nechce spať. Takže dnes film nie, radšej knihu.

 

  1. Melatonín v piksli

Keď niečo nemáme, tak si to jednoducho kúpime. A hoci to znie neuveriteľne, platí to aj v prípade hormónov. Jedna tableta jedenkrát denne pred spaním a budete ako bábätko.

 

  1. Medovkový čaj

Ak nie ste vyznávačom pilule, môžete skúsiť alternatívnejšou metódu v podobe bylín. Naše babičky vždy vedeli, po akej byline siahnuť, a tak hádžeme do pľacu aj jednu babskú radu. Medovka má upokojujúce účinky a pôsobí proti nadmernému stresu a úzkosti. Melatonín ale produkovať nevie :)

2071_ctvere