Ako vybrať cestovný vankúšik? Premyslite hmotnosť aj dizajn

Zrolovaná mikina pod hlavou, otlačená tvár alebo nahnevaný spolusediaci s vašou hlavou na svojom ramene... Tomu sa dá vyhnúť s jednoduchou vychytávkou – cestovným vankúšikom. My vám pomôžeme vybrať ten správny.

Jak vybrat cestovní polštářek

Cestovný vankúšik nemá byť staromódny. Zabudnite na neforemné podkovy s ostrými zvarmi, ktoré vás škriabali za krkom.

Cestovné vankúše vám poskytnú komfort spánku vo vlastnej posteli, či už letíte na dovolenku, snažíte sa zaspať v autobusovej sedačke alebo idete autom na roadtrip.

Tu je výber tých najfunkčnejších a najpraktickejších cestovných vankúšikov


Majster ľahkej váhy: nafukovací cestovný vankúš

Stačí pár nádychov a výdychov a z malého balíčka vykúzlite pohodlnú podporu pre svoj krk. 

Nafukovací cestovný vankúš sa hodí na backpacking, keď pri balení ruksaku šetríte každučký gram, alebo do príručnej batožiny v lietadle. Sú väčšinou tvarované „do účka“, čiže do tvaru podkovy, ktorá podoprie vašu hlavu a zafixuje krk v správnej pozícii.

Ak si chcete vankúšikový komfort užívať napríklad aj v stane alebo na festivale, vyberte si obdĺžnikový cestovný vankúšik.

Pohodlie: 3/5 Hodnocení 3

Hmotnosť: 5/5 Hodnocení 5

Výdrž: 3/5 Hodnocení 3

Cabeau Air TNENaturehike AerosMalia cestovní nafukovací polštář

 
Ako v postieľke: cestovný vankúš z pamäťovej peny

Cestovné vankúšiky z pamäťovej peny patria medzi tie najpohodlnejšie. Pamäťová pena má vzdušnú štruktúru, ktorá umožňuje odparovanie vlhkosti a správnu reguláciu tepla. Je odolná, pružná, takže vankúš vám umožní dlhodobé používanie bez straty kvality

Kráľom medzi cestovnými vankúšmi z pamäťovej peny, s ktorým budete spinkať ako vo vlastnej perinke, je vankúš Cabeau Evolution Cool. Tento dizajnový kúsok je vylepšený vetracími otvormi, ktoré obmedzujú potenie

Vďaka špeciálnemu puzdru sa potom celý tento mäkučký vankúšik zmestí do 4× menšieho puzdra, ktoré sa vojde aj do kabelky.

Vyvýšené strany a plochá zadná časť vankúšika nevytvára zbytočný odpor voči sedačke, preto poskytujú ergonomickú podporu celému krku a hlave.

Pohodlie: 5/5 Hodnocení 5

Hmotnosť: 3/5 Hodnocení 3

Výdrž: 5/5 Hodnocení 5

Cabeau Evolution CoolCabeau Evolution S3 TNECabeau Evolution Classic

Maximálna opora krku: cestovný vankúš s mikroguľôčkami

Mikrogranule, mikroguľôčky alebo anglicky „microbeads“ sú treťou možnosťou výplne cestovných vankúšov. Vankúšiky s touto výplňou sú tvarovateľné a veľmi poddajné. Perfektne sa prispôsobia medzere medzi vašou hlavou a sedačkou a poskytnú rovnomernú podporu všetkým tlakovým bodom krku a hlavy. Sú vhodné hlavne pre tých cestovateľov, ktorých trápia bolesti krčnej chrbtice.

Veľkou výhodou mikroguľôčok oproti iným materiálom je priedušnosť – pri spaní sa menej spotíte.

Pohodlie: 5/5 Hodnocení 5

Hmotnosť: 4/5 hodnocení 4

Výdrž: 3/5 Hodnocení 3