Tekutý chlorofyl: rozžiari pleť a nadupe ťa energiou

Už si to možno niekde videl. Miesto číre vody vo fľaši čím ďalej viac ľudí nosí tmavozelenú šťavu - tekutý chlorofyl. Influenceři a celebrity si ho nemôžu vynachváliť, e-shopy hlási vypredané ... tu sú 3 dôvody, prečo ho vyskúšať taky.

Tekutý chlorofyl rozzáří pleť a dodá energii

Stačí pár kvapiek - a z obyčajnej vody vykúzliš univerzálny očišťovák a zdroj energie ... Čo sa to v tom zelenom zázraku vlastne schováva?

Chlorofyl je zelené farbivo rastlín, stavbou podobné ľudskému krvnému farbivu - hemoglobínu. Chlorofyl je napchatý vitamíny A, C, E a K, je extrémne silným antioxidantom a navyše obsahuje úžasné množstvo medi a horčíka.

Chlorofyl by nemal vo tvojej strave chýbať - môžeš ho chrúmať v šaláte, kapuste či špenátu - alebo ho skúsiť dopĺňať v prírodnej koncentrovanej šťave, známe ako tekutý chlorofyl..


1. Bojuje s akné

Vedecké štúdie zatiaľ mlčí, ale desiatky Tiktokerek publikovali pod hashtag #chlorophyll videa, kde deň po dni sledujú svoju pleť pri pití chlorofylové vody - a akné im pomaličky mizne. Skrátka, niečo na tom zelenom zázraku bude.

Chlorofyl je nadupaný horčíkom, ten posilňuje prokrevní tela - a teda aj pleti. Nedostatok horčíka sa môže prejaviť práve aj pleti v podobe rôznych suchých fliačkov, vyrážok alebo zápalov. Zabojujte so zlou pleťou práve tekutým chlorofylom!

Chlorofyl a ďalšie zelené superpotraviny na seba ľudí patlají aj zvnútra - v pleťovej zelenej maske síce budeš vyzerať ako vodník, ale na oplátku tí chlorofyl dokáže zahojiť poškodenú pleť i kožné zápaly. Preukázateľne tiež zabraňuje tomu, aby tí po akné zostávali jazvy.

Piješ Ak tekutý chlorofyl ako nápoj, môže vrátiť aj pleti jej zdravie aj zvnútra. Ako silný antioxidant a odkyselovač navráti tvojho telu balans a "šťavu", čo budeš cítiť vo vnútri i navonok a tvoja pleť sa môže zase rozžiariť.

 


2. Eliminuje telesný zápach

Za to, či je tvoj pot neutrálne, alebo zapácha, môže tiež tvoja strava. Sme to, čo jeme - a všetko, čo prejde tráviacim ústrojenstvom, tiež skrz krvný obeh prechádza do nášho potu.

Tekutý chlorofyl rozzáří pleť a nadupe tě energií

Chceš dôkaz? Štipľavé korenie, ako zázvor, čili, curry alebo napríklad cesnak pocítiš vo svojom pote ešte veľa hodín potom, čo je zjeme. Naopak, keď je tvoj jedálniček plný šalátov, zeleniny, ovocia a ďalších živých potravín, telesnej sekréty vonia príjemnejšie.

Vedecké štúdie tí nepredložíte, ale stovky ľudí si už na vlastnej koži vyskúšali, že tekutý chlorofyl funguje ako vnútorný prírodný deodorant. Vďaka svojmu zásaditému pH odkysľuje telo a nielen dievčatá ho chvália za to, že neutralizuje telesné pachy.

 


3. Pomáha s chudnutím

Keď dodávaš telu zásadité potraviny, zabraňuješ, aby sa v tele množili baktérie a kvasinky, ktoré si radi chutí na "kyslých" sacharidoch. Keď udržíš vnútri neutrálne pH, telo nebude vyčerpané bojom s mikrozáněty a ty získaš novú energiu.

Tekutý chlorofyl taky redukuje kvasinky aj priamo v čreve, a tým zlepšuje zažívanie a harmonizuje trávenie.

A vieš, čo je najväčší bonus? Milovníci chlorofylu opakovane reportujú, že majú pri pravidelné pitie naraz menšiu chuť na sladké. To sa potom zhadzujú kilá skoro sama, no nie?


Tým, že omezíš nezdravú stravu a dodáš si každý deň svoju zelenú pohárik zdravia, budeš mať v hlave menej výčitiek, menej stresu - a viac priestoru o seba s láskou starať. A to má tiež veľkú liečivú silu.

Effective Nature tekutý chlorofyl kvapkySynergy PhytoLife chlorofyl a mátaNatures Sunshine tekutý chlorofyl