Miesto piva panáka chlorofylu. Čo popíjať počas "Suchýho februára"?

Máme alkohol pod kontrolou - alebo ovláda on nás? Ako veľmi popíjanie formuje našu náladu, priateľské väzby či voľný čas? Tieto otázky nám pokladá Suchý február.

Podľa štúdií sa cez 400 tisíc Slovákov pohybuje za hranou rizikového pitia. V konzumácii čistého liehu na hlavu ročne pripadá neuveriteľných 11,5 litra.

Suchej február aneb miesto piva panáka chlorofylu

 

Február, pre očistu stvorený

Vzdať sa na štyri týždne poobědového piva či večerného oddychového poháriku môže byť pre jedného hračka, pre druhých výzva. Zlepšenie zdravotného stavu ale aj po krátkodobej abstinencii môžete pocítiť na vlastnú kožu. Odozvy z minulých ročníkov Suchýho februára napríklad potvrdili, že až 58% "sušičům" po mesiaci abstinencie zlepšil spánok.

Suchej február si tiež vybral pre detoxikáciu veľmi príhodný mesiac. Dobre nadväzuje na tradíciu predveľkonočných pôstov, kedy sa jedlo striedmo, bez mäsa a tiež sa vynechával alkohol.

 

Nevynechajte horkosť ani kyselinku

Nealkoholický pitný režim sa nemusí pozostávať len z čistej vody, čajov a sladených limonád. Práve pri vynechaní fermentovaných a kvasených nápojov, akými sú pivo či víno, môžu našim jazykom komplexnejšie horkasté či kyslasté chute chýbať.

Zostavili sme preto "suchofebruárový" nápojový lístok zo superpotravín a superštiav, ktorým sa môžete odmeniť a dodať zimou vysílenému telu novú energiu a zapojiť do pitného režimu všetky druhy chutí:

 

Na raňajky: panáka "zelenej"

Ospalá februárová rana najlepšie odštartujú zelené potraviny a šťavy. Na raňajky si pripite šťavou z mladého jačmeňa - alebo napríklad ozvláštnite svoje smoothie spirulinou. Zelené superpotraviny sú plné antioxidantov, podporujú trávenie a nakopnú vašu energiu pre prichádzajúcu jar.

Allnature mladý jačmeňAllnature Spirulina prášek 

Obed: namiesto piva mätovú bombu

Namiesto poobědového ležiaka odporúčame chlorofylové "bombu" Phytolife. Tá obsahuje okrem extraktu z listov moruše a lucerny tiež olej z mäty piepornej, ktorá pomáha správnemu tráveniu a posilňuje kardiovaskulárny systém.

Mäta svojou sviežou chuťou vyvažuje "zelenú" sladkastú chuť lucerny, aj preto nápoj znižuje chuť na nezdravé potraviny, a teda aj na alkohol.

Synergy PhytoLife chlorofyl a mátaNatures Sunshine tekutý chlorofyl 

Po večeri: pohárik červených antioxidantov

Do sviatočnejho poháriku si večer namiesto vína nalejte potrebné prémiovú šťavu z BIO arónie, ktorá je rovnako ako víno nadupaná antioxidanty a navyše obsahuje nálož vitamínu C. Možno ju piť samotnú ako ostrého panáka, zriediť vodou či pre sladšiu chuť zriediť treba vinným džúsom.

Pre pokojný a hlboký odpočinok potom odporúčame čajovú zmes Spánok, namiešanú z tradičných bylín, ktoré uľahčujú zaspávanie: medovky, materinej dúšky, šalvie, harmančeka, ľubovníka, feniklu a levandule.

Na zdravie!

Allnature Aronie Premium BIOAllnature čaj Spánok