Nervy na homeoffice? Znížiť stres môžu aj akustické štuple do uší

Homeoffice s malými deťmi - alebo napríklad aktívnymi spolubývajúcimi - nie je žiadny med. A aj keď máte práve svoje pracovné okno, kedy sa potrebujete hlboko sústrediť, občas k vám cez stenu doľahne krik či iné nechcené zvuky. A vaše nervy sa napínajú na prasknutie...

Nervy na homeoffice pomohou snížit i špunty do uší

Rovnako tak vás môžu pokúšať aj ďalšie "rušiče" - túžba dať prať špinavé prádlo, uvariť si dobrý obed alebo odskakovať na sociálne siete tak často, že by váš zamestnávateľ padol do mdlôb.

Ako odvádzať aj od domáceho stola rovnaký diel produktívnej práce ako v pracovnej atmosfére kancelárie medzi energickými kolegami? Prinášame najnovšie tipy od skúsených lifehackerov.

 

1. Režimom k úľave

Najdôležitejším krokom k úspešnému zníženiu stresu pri homeoffice je plánovanie. Posaďte sa k práci oblečenie (nie v pyžame) v presný čas a na konci pracovnej doby zase počítač zatvorte.

Vďaka automatizácii pracovného plánu náš mozog ušetrí energiu, ktorú potom môže využiť na iné dôležitejšie výkony alebo kreativite. Dodržiavať pevné časy môže chvíľu "bolieť", ale vo výsledku sa vystresované hlave zásadne uľaví.

 

2. „Akustické“ štuple do uší

Predstavujete si pod pojmom štuple do uší neforemné penové upchávky, ktoré vás akurát tlačí a mnoho úľavy neprinesú? Tak to je minulosť. Stále výraznejším trendom pre sústredenú prácu sa stávajú dizajnové špunty z high-tech materiálov, ktoré prefiltrujú rušivé hluky a pustí do vašich uší len to podstatné.

Budete počuť, ak na vás niekto hovorí, príliš hlasné alebo vysoké zvuky a šum v pozadí ale špunty utlmia. Pochvaľujú si ich nielen ľudia pracujúci v openspace alebo na homeoffice s deťmi, ale aj skúsení lifehackeri.

Aké štuple pro homeoffice vybrať?

  • Vyskúšajte dizajnové štuple EarPeace pre pohodlné celodenné nosenie. Vďaka trom rôznym filtrom pre rôzne hlučné prostredie a použitému prémiovému silikónu sa neopotrebujú ani nerozbijú. Keďže poskytujú ostrý a čistý zvuk, na ochranu sluchu je používajú aj profesionáli.
  • Hovorené slovo dobre zachovávajú aj štuple proti hluku Mack's s dutým výrezom a drážkou. Štuple poslúži aj v dielni alebo na ochranu sluchu pri hlasnejší práci.
EarPeace S se 3 filtry akustické špunty do ušíMacks Acoustic Foam akustické špunty do uší protiAlpine WorkSafe špunty do uší na práci 

 

3. Filtrujte modré svetlo

Pre zníženie stresu počas dňa je veľmi dôležitý dostatok zdravého spánku. Vyhnite sa večer modrému svetlu, ktoré blokuje tvorbu melatonínu, kľúčového spánkového hormónu.

Hitom poslednej doby pre prácu pri počítači sú špeciálne okuliare proti modrému svetlu. Pokiaľ už prácu natiahnete a musíte sa večer pozerať do monitora, tieto okuliare prefiltrujú modré svetlo a k vašim očiam ho nepustí. Zároveň prepúšťajú časť zeleného spektra, vďaka čomu sa vám bude dobre orientovať v priestore a dobre na prácu uvidíte.

 

4. "Inovujte" svoje desiaty

Naplánujte si po uplynulej hodine až hodine a pol práce pauzu, na čaj či na obed, ako ste boli zvyknutí pri práci v kancelárii. Aby ste nemuseli potom počas práce odbiehať, pripravte si príjemný pracovný stôl s drobnou desiatou - trebárs kvalitné orechy, ktoré vďaka nenasýteným mastným kyselinám podporujú zdravú činnosť mozgu. 

Jedálniček si spestrite ďalšími chutnými superpotravinami, ako je chlorella alebo mladý jačmeň, ktoré môžete zamixovat do džúsu alebo smoothies.

 

TIP: Mozgové závity rozprúdi aj rokmi overené doplnky stravy, napríklad energizujúci guarana alebo prírodné kapsule s ginkgo, ktorá má overený účinok na zlepšenie pamäti a koncentrácie.

 

Sypanné a porciované čajeOrechyZelené potraviny a superpotraviny