Hydrophil Mätová zubná pasta s fluórom (75 ml)

Kód: 237
€5.89 €4.91 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
28.7.2021
  • v rozložiteľnom obalu zo smrekového dreva
  • obsahuje fluór
  • s certifikátom prírodnej kozmetiky NCS

Detailné informácie

Podrobný popis

Zubná pasta s certifikátom prírodnej kozmetiky NCS udrží svieži dych vďaka mäte, kompozícia aktívnych ingrediencií posilní zubnú sklovinu, pomôže ochrániť ďasná a celkové zdravie ústnej dutiny. V paste nenájdete žiadne mikroplasty, parabény, silikóny či syntetické vône. Stočená je v tube vyrobené z 95% z lokálneho smrekového dreva. Hydrophil navyše podporuje ekologické projekty v Indii, a zubná pasta je preto CO2 neutrálna.

Kvôli obsahu fluóru pastu odporúčame pre deti staršie ako 7 rokov. 

 

Aké ingrediencie opečují váš krásny úsmev?

Kremík má jemné abrazívne a bieliace schopnosti, pomáha narušiť a zničiť škvrny na zubnej sklovine.

Sorbitol je cukrový alkohol a vďaka svojej jemne sladkej chuti sa používa ako sladidlo predovšetkým v potravinách. Často sa získava z kukuričného sirupu, ale prirodzene sa vyskytuje tiež v zrelom ovocí.

Disodium Cocoyl Glutamate patrí medzi šetrné povrchovo aktívne látky, teda tenzidy. Pomáha rozpúšťať nečistoty a dodáva prípravkom penivé schopnosti. Vyrába sa z kokosového oleja a aminokyseliny glutámovej a je veľmi šetrný, nedráždi ani citlivú pokožku.

Extrakt z mäty piepornej má antibakteriálne a antiseptické účinky. Spoznáte ho podľa sviežej, výraznej vône.

 

Tuba zo smrekového dreva

V Hydrophil paste vytvorili ekologický kabátik z obnoviteľných zdrojov. K výrobe využívajú lokálne smrekové drevo, konkrétne predovšetkým pilinový odpad, s certifikáciou udržateľnosti PEFC. Hoci sa ani tieto tuby (ako aj ostatné tuby od zubných pást) nemôžu kvôli zbytkom pasty vnútri obalu recyklovať, v priemere majú o 40% lepší balans CO2 než konvenčné obaly z plastu.  

 

Certifikácia NCS a CO2 neutralita

Pasty od Hydrophil sa pýši certifikáciou prírodnej kozmetiky NCS. Spĺňajú teda prísne štandardy a nenájdete v nich žiadne mikroplasty, GMO, parabény, silikóny, ftaláty či syntetické vône. Okrem toho sú samozrejme vegánske a netestované na zvieratách a zabalené v ekologickej tube.

V Hydrophil navyše spolupracujú s organizáciou ClimatePartner a jej prostredníctvom podporujú ekologické projekty v Indii. Vďaka týmto aktivitám dosahujú CO2 neutrality svojich produktov.

 

Ako je to s tým fluórom?

Fluór sa do zubných pást pridáva v podobe fluoridov (predovšetkým fluorid sodný, ale aj fluorid cínatý, aminfluorid, ai.) Za účelom prevencie zubného kazu. Fluorid zabraňuje demineralizáciu zubov, posilňuje zubnú sklovinu a zvyšuje jej odolnosť voči kyselinám v našich ústach, ktoré ju rozpúšťa. Je ale veľmi dôležité venovať pozornosť množstvu fluoridu v zubných pastách, pretože vysoká dávka fluoridu v tele je toxická a pre človeka nebezpečná.

Maximálna odporúčaná denná dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg / kg hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že fluorid prijímame z rôznych zdrojov (napr. aj z jedla), toto množstvo sa veľmi ťažko stráži. Z dlhodobého hľadiska sú s nadmernou dávkou fluoridu spojené chronické zdravotné problémy ako je zubná či kostrová fluoróza, ale tiež je preukázaný negatívny vplyv na intelektuálny a mentálny vývoj. Pokiaľ dôjde k predávkovaniu jednorázovo, môže dokonca dôjsť k akútnej otrave i smrti.

Množstvo fluoridu v bežne dostupných zubných pastách by podľa platnej regulácie nemalo presiahnuť 1.500 PPM (parts per milión, tzn. 0,15% z celkového objemu). Opatrnosť je potrebné dbať hlavne u detí. Tie totiž väčšinu dávky zubnej pasty počas čistenia chrupu prehltnú. Pre deti do 3 rokov sa odporúčajú pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pre deti do 6 rokov s max. 500 PPM. Pri čistení zubov s pastou obsahujúcou fluorid je dôležité dohliadať na používané množstvo pasty (aby bolo malé) a tiež na to, aby deti pastu neprehĺtali zámerne. My všeobecne pasty s fluoridom pre deti neodporúčame.

Je potrebné vziať do úvahy, že najväčšiu úlohu v ústnej hygiene hrá predovšetkým pravidelnosť, správna technika čistenia, znížená spotreba cukru, pravidelné využitie služieb zubných hygienikov a preventívne prehliadky u zubára. Fluorid teda v paste nie je nutný.

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné pasty
Hmotnosť: 0.119 kg
Obsah: 75ml
Koeficient abrazivity RDA: Výrobca neuvádza
Krajina pôvodu: Nemecko
Certifikáty: NCS - Natural Cosmetics Standard, Cruelty Free and vegan PETA
Zloženie: Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Erytritol, Disodium Cocoyl Glutamate, Aroma, Zinc Oxide (0,5%), Sodium Cocoyl Glutamate, Xantham Gum, Sodium Fluoride (0,11%), rebaudiozid A (Stevia Extrakt)
Obsah fluóru: Max. 0,11%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

hydrophila logo

Spoločnosť bola založená tromi priateľmi Christoph, Sebastian & Wanja z nemeckého námorného mesta Hamburg a toto je ich príbeh.

V roku 2012 mali chlapci najskôr blog o vode. Pretože všetci potrebujeme vodu, tento nádherný zdroj života. Na svojom blogu písali o niekoľkých aspektoch okolo vody, ako napríklad: udržateľné využívanie vody, konflikty týkajúce sa vody ako prírodného zdroja, vodovodnej vody a podobne. 

Počas výletu na bicykloch cez mesto Hamburg, sa koncom letného dňa v roku 2013 začali ako vždy baviť o nedostatku vody. Diskusiu viedli o tom, či ak by bolo možné vyrábať tovar, ktorý je nielen vhodné pre udržateľný rozvoj, ale je aj vegánskej a zároveň neutrálne k vode, pretože otázka vody je samozrejmosťou.

Keď už sa neustále zaoberáte a píšete o fascinujúcom téme vody, začínate myslieť len na ňu a nakoniec je z vás blázon. Preto chceli chlapci vytvoriť produkt, ktorý bude znečisťovať vodu čo najmenej.

Ešte v tom istom roku vydali svoje prvé tričko. Spätná väzba bola nepredstaviteľne pozitívna a stále viac a viac ľudí požadovalo, aby svoju ponuku tovaru rozšírili. Nasledovali mydlá, bambusové kefky, bavlnené tyčky do uší a ďalšie. Teraz sa špecializujú na WASH (Water - voda, Sanitation - sanita a Hygiene - hygiena) a snaží sa zvýšiť povedomie o udržateľnom správaní spotrebiteľov vo svojom každodennom živote s ich vegánskej vyrobenými a neutrálnymi k vode výrobky. Ich motto znie: "Urobiť každý deň o trochu lepší.".

V roku 2014 založili spoločnosť Hydrophil. Názov v preklade znamená milujúci vodu. A dáva to zmysel, pretože vodu milujú. Používajú iba materiály, ktoré sú čisto prírodné, recyklovateľné alebo je možné skompostovať pre pitnú alebo spodnú vodu.

Zároveň nepoužívajú žiadne chemické farby. Spolupracujú s firmou, ktorá sa venuje výrobe farieb z prírodných látok. Farby sú odbúrateľné a hlavne nezaťažujú životné prostredie.

Všetky produkty, ktoré spoločnosť vyrába sú vegánske a nie sú testované na zvieratách.

Svoje bambusové výrobky vyrábajú v Číne. Ale jazdí tam každý rok na kontrolu. Továreň dobre poznajú a majú neustály prehľad o tom ako proces prebieha a čo sa v továrni deje. Pozrite sa na video z továrne:

Zároveň spolupracujú s malými firmami v okolí Hamburgu, ktoré zdieľa ich etické postoje. A aby to bolo fér úplne, tak 10% z zárobku venujú organizácie Viva con Aqua de Sankt Pauli eV, ktorá sa venuje všemožným vodným témam.

"Našou túžbou je zvyšovať povedomie o udržateľnej spotrebe, férové ​​výrobe a ochrana životného prostredia", hovoria. Preto si sami vyrábajú svoje produkty, aby mali istotu, že spĺňajú všetky kritériá.

Inými slovami: kázať vodu a vodu i piť. Hydrophila je transparentný a pravdivý, preto mu verí čoraz viac ľudí.