Hydrophil Konjaková hubka

Kód: 307
€7.37 €6.14 bez DPH
Skladom (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.3.2021
  • šetrná prírodná starostlivosť o pokožku
  • možné používať bez akýchkoľvek ďalších prípravkov
  • vydrží až 3 mesiace
  • poskytuje pokožke jemný peeling a zbavuje odumretých buniek

Detailné informácie

Podrobný popis

Konjak je zázračná huba, ktorá rastie divoko predovšetkým v horských oblastiach a používa sa ako na jedlo (je podobná zemiaku), tak aj pre kozmetické účely. Konjaková huba od Hydrophil je vhodná k jemnému peelingu, masáži a očiste kože od starých odumretých buniek. Stačí namočiť.

Konjak je návrat k japonskej tradícii starej viac ako 1500 rokov. Japonky, a v minulosti predovšetkým členky kráľovskej rodiny a gejše (ale nielen tie), sú známe jednak svojou alabastrovou pleťou, jednak radom tajomných až mystických kozmetických procedúr, ktoré podstupovali pre udržanie vonkajšie i vnútorné krásy. Niet preto divu, že poznali aj prírodný spôsob jemné a predsa účinné očisty pokožky.

Konjakový huba má neutrálne pH, čo je pre našu pleť ideálne, a je plná minerálov a antioxidantov. Konjaková hubka od Hydrophil sa vyrába tak, že sa koreň Konjak namelie na múku, tá sa zmieša s vodou a to všetko sa potom upečie. 

Hubku sušte na vzdušnom mieste, nie na kúrenie.

 

Prečo ju používať?

  • Zvlhčuje pokožku a pomáha liečiť akné.
  • Je tak jemná, že je vhodná aj pre bábätká.
  • Stačí ju namočiť, počkať až zmäkne a je pripravená na použitie.
  • Používa sa bez odličovacích mliek, mydiel a všetkého ďalšieho.
  • Pokiaľ ju ale použijete s čistiacim mliekom či gélom poradí si ľahko is odlíčením make-upu.

Dodatočné parametre

Kategória: Mydla
Hmotnosť: 0.006 kg
Krajina pôvodu: Čína
Rozmery: Priemer cca 5cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

hydrophila logo

Spoločnosť bola založená tromi priateľmi Christoph, Sebastian & Wanja z nemeckého námorného mesta Hamburg a toto je ich príbeh.

V roku 2012 mali chlapci najskôr blog o vode. Pretože všetci potrebujeme vodu, tento nádherný zdroj života. Na svojom blogu písali o niekoľkých aspektoch okolo vody, ako napríklad: udržateľné využívanie vody, konflikty týkajúce sa vody ako prírodného zdroja, vodovodnej vody a podobne. 

Počas výletu na bicykloch cez mesto Hamburg, sa koncom letného dňa v roku 2013 začali ako vždy baviť o nedostatku vody. Diskusiu viedli o tom, či ak by bolo možné vyrábať tovar, ktorý je nielen vhodné pre udržateľný rozvoj, ale je aj vegánskej a zároveň neutrálne k vode, pretože otázka vody je samozrejmosťou.

Keď už sa neustále zaoberáte a píšete o fascinujúcom téme vody, začínate myslieť len na ňu a nakoniec je z vás blázon. Preto chceli chlapci vytvoriť produkt, ktorý bude znečisťovať vodu čo najmenej.

Ešte v tom istom roku vydali svoje prvé tričko. Spätná väzba bola nepredstaviteľne pozitívna a stále viac a viac ľudí požadovalo, aby svoju ponuku tovaru rozšírili. Nasledovali mydlá, bambusové kefky, bavlnené tyčky do uší a ďalšie. Teraz sa špecializujú na WASH (Water - voda, Sanitation - sanita a Hygiene - hygiena) a snaží sa zvýšiť povedomie o udržateľnom správaní spotrebiteľov vo svojom každodennom živote s ich vegánskej vyrobenými a neutrálnymi k vode výrobky. Ich motto znie: "Urobiť každý deň o trochu lepší.".

V roku 2014 založili spoločnosť Hydrophil. Názov v preklade znamená milujúci vodu. A dáva to zmysel, pretože vodu milujú. Používajú iba materiály, ktoré sú čisto prírodné, recyklovateľné alebo je možné skompostovať pre pitnú alebo spodnú vodu.

Zároveň nepoužívajú žiadne chemické farby. Spolupracujú s firmou, ktorá sa venuje výrobe farieb z prírodných látok. Farby sú odbúrateľné a hlavne nezaťažujú životné prostredie.

Všetky produkty, ktoré spoločnosť vyrába sú vegánske a nie sú testované na zvieratách.

Svoje bambusové výrobky vyrábajú v Číne. Ale jazdí tam každý rok na kontrolu. Továreň dobre poznajú a majú neustály prehľad o tom ako proces prebieha a čo sa v továrni deje. Pozrite sa na video z továrne:

Zároveň spolupracujú s malými firmami v okolí Hamburgu, ktoré zdieľa ich etické postoje. A aby to bolo fér úplne, tak 10% z zárobku venujú organizácie Viva con Aqua de Sankt Pauli eV, ktorá sa venuje všemožným vodným témam.

"Našou túžbou je zvyšovať povedomie o udržateľnej spotrebe, férové ​​výrobe a ochrana životného prostredia", hovoria. Preto si sami vyrábajú svoje produkty, aby mali istotu, že spĺňajú všetky kritériá.

Inými slovami: kázať vodu a vodu i piť. Hydrophila je transparentný a pravdivý, preto mu verí čoraz viac ľudí.