Eco Cosmetics Zubná pasta s černuškou BIO (75ml)

Kód: 870
€3.93 €3.28 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
1.3.2021
 • zaujímavá a svieža chuť
 • neobrusuje a nepoškodzuje zubnú sklovinu
 • neobsahuje fluorid
 • certifikácia EcoCert

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto 100% prírodná pasta od Eco Cosmetics chutí nesmierne zaujímavo a sviežo. Ak už máte dosť obvyklé mäty, tak vyskúšajte jedinečnú chuť z plynúce z BIO éterického oleja černušky (čiže čiernej rasce ), extraktu z myrhy a štipky morskej soli. Zloženie pasty pomáha pôsobiť proti zubnému kazu a paradentóze. Zachováva zdravú a potrebnú mikroflóru v ústnej dutine.

 

Vhodná aj pri homeopatickej liečbe

Má hustú konzistenciu a je jemne penivá. Má nízky koeficient abrazivity RDA, konkrétne 64,94. To znamená, že neobrusuje a nepoškodzuje zubnú sklovinu. Je teda šetrná ako k zubom tak k ďasnám. Viac o abrazivitě nižšie.

 

Neobsahuje fluorid sodný

Fluór sa do zubných pást pridáva v podobe fluoridov (predovšetkým fluorid sodný, ale aj fluorid cínatý, aminfluorid, ai.) Za účelom prevencie zubného kazu. Fluorid zabraňuje demineralizáciu zubov, posilňuje zubnú sklovinu a zvyšuje jej odolnosť voči kyselinám v našich ústach, ktoré ju rozpúšťa. Je ale veľmi dôležité venovať pozornosť množstvo fluoridu v zubných pastách, pretože vysoká dávka fluoridu v tele je toxická a pre človeka nebezpečná.

Maximálna odporúčaná denná dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg / kg hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že fluorid prijímame z rôznych zdrojov (napr. aj z jedla), toto množstvo sa veľmi ťažko stráži. Z dlhodobého hľadiska sú s nadmernou dávkou fluoridu spojené chronické zdravotné problémy ako je zubná či kostrové fluoróza, ale tiež je preukázaný negatívny vplyv na intelektuálny a mentálny vývoj. Pokiaľ dôjde k predávkovaniu jednorázovo, môže dokonca dôjsť k akútnej otrave i smrti.

Množstvo fluoridu v bežne dostupných zubných pastách by podľa platnej regulácie nemalo presiahnuť 1.500 PPM (parts per milión, tzn. 0,15% z celkového objemu). Opatrnosť je potrebné dbať hlavne u detí. Tie totiž väčšinu dávky zubnej pasty počas čistenia chrupu prehltnú. Pre deti do 3 rokov sa odporúčajú pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pre deti do 6 rokov s max. 500 PPM. Pri čistení zubov s pastou obsahujúcou fluorid je dôležité dohliadať na používané množstvo pasty (aby bolo malé) a tiež na to, aby deti pastu neprehĺtali zámerne.

Je potrebné vziať do úvahy, že najväčšiu úlohu v ústnej hygiene hrá predovšetkým pravidelnosť, správna technika čistenia, znížená spotreba cukru, pravidelné využitie služieb zubných hygienikov a preventívne prehliadky u zubára. Fluorid teda v paste nie je nutný.

 

Zloženie

Alcohol, Aqua, Nigella Sativa Extract*, Sorbitol, Salvia Officinalis Extract*, Echinacea Purpurrea Extract*, karvon, Glycerín, Xylitol, Bisabolol.* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

 

Čo je to abrazivita čiže RDA?

Jedná sa o relatívnej dentínové abrazivita (relative dentín abrasivity). Jednoducho vysvetlené to znamená obrusovanie a označuje stratu tvrdých zubných tkanív. 

Abrazívne zložku tvorí hrubšie mleté ​​častice, najčastejšie kremičitany (silikáty) alebo uhličitan vápenatý. Slúži k ľahšiemu odstraňovanie zvyškov potravy, baktérií a usadených pigmentov z povrchu zubov.

Miera abrazivity zubných pást je určená štvorstupňovou škálou:

 • 0 - 70 nízka abrazivita
 • 70 - 100 stredná abrazivita
 • 100 - 150 vysoká abrazivita
 • 150 - 250 môže poškodiť zubnú sklovinu

 

Certifikácia EcoCert

Dnes už vieme, že telo absorbuje látky, ktoré na koži, náš najväčší orgán, nanesieme. A preto sú všetky produkty 100% prírodného zloženia a majú veľmi prísnu certifikáciu EcoCert, ktorá zaručuje suroviny v BIO kvalite, je svetovým štandardom a pre vás garanciou najvyššej kvality. 

Čo presne znamená certifikácia EcoCert? Prísne stráži kvalitu surovín, ich pôvod a čistotu. Znamená to, že:

 • minimálne 20% surovín musí byť v BIO kvalite (po odpočítaní vody, ktoré všetky kozmetické produkty obsahujú vysoké množstvo - v parametroch uvádzame podiel bez odpočítania vody, tzn. z celkového objemu, takže číslo môže byť aj nižší ako 20%),
 • základné suroviny nesmie byť obsahovať ťažké kovy, chlorovodíka, pesticídy, dioxíny, geneticky modifikované látky (GMO), dusičnany,
 • minimálne 95% surovín musí byť prírodného pôvodu,
 • minimálne 95% rastlinných zložiek musí byť v BIO kvalite,
 • nie sú použité parabény, syntetické farbivá a konzervanty, umelé parfumy, antioxidanty, ropné deriváty a oleje, tuky alebo silikón,
 • spoločnosť čistí svoje emisie, nakladá zodpovedne s odpadmi a nesmie používať agresívne chemické čističe,
 • žiadne produkty neboli testované na zvieratách,
 • aj balenie nesmie obsahovať toxíny a musí byť recyklovateľné (napríklad je zakázané PVC či polystyrén).

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné pasty
Hmotnosť: 0.1 kg
Obsah: 75ml
Koeficient abrazivity RDA: 64,94 (nízka abrazivita)
Podiel BIO rastlinných surovín: 98,94%
Podiel BIO surovín z celkového objemu: 10,32%
Podiel prírodných surovín: 10%
Krajina pôvodu: Nemecko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Eco Cosmetics logo

Eco Cosmetics je nezávislá rodinná firma z Nemecka. Ich výrobky sa skladajú zo 100% prírodných zložiek a pokiaľ možno z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva. Všetky ich výrobky sú ekologické a sú certifikované podľa prísnych pokynov Ecocert pre ekologickú a organickú kozmetiku. Pre najlepšie transparentnosť môžete nájsť percentuálny podiel zložiek na každom balení. 

Všetky výrobky majú výnimočne vysoký obsah zložiek v BIO kvalite (95 - 100% z rastlinných zložiek). Použité oleje a éterické oleje majú dokonca certifikáciu Demeter biodynamického poľnohospodárstva. Neexistuje veľa značiek s takto kvalitným zložením v rovnakej cenovej hladine.

Všetky prípravky sú vyprodukované CO2 neutrálne vďaka offsetovému programu stávkovanie nových stromov v spolupráci s organizáciou Prima Klima eV.

Certifikácia The Vegan Society zaručuje, že výrobky neobsahujú žiadne živočíšne suroviny a ani neboli testované na zvieratách.