Hydrophil Eukalyptová zubná pasta s vitamínom B12 (75 ml)

Kód: 236
€6.81 €5.68 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.3.2021
  • v rozložiteľném obale zo smrekového dreva
  • obohatená o vitamín B12
  • s certifikátom prírodnej kozmetiky NCS

Detailné informácie

Podrobný popis

Zubná pasta bez fluóru s certifikátom prírodnej kozmetiky NCS udrží svieži dych vďaka eukalyptu, klinčekov a anízu. Kompozícia aktívnych ingrediencií posilní zubnú sklovinu, chráni ďasná a celkové zdravie ústnej dutiny. Pasta je obohatená o vitamín B12 a nenájdete v nej žiadne mikroplasty, parabény, silikóny či syntetické vône. Stočená je v tube vyrobené z 95% z lokálneho smrekového dreva. Hydrophil navyše podporuje ekologické projekty v Indii, a zubná pasta je preto CO2 neutrálna. Každé ekologické kefce tak bude robiť náramne príjemnou spoločnosť. 

 

Aké ingrediencie opečují váš krásny úsmev?

Kremík má jemné abrazívne a bieliace schopnosti, pomáha narušiť a zničiť škvrny na zubnej sklovine.

Sorbitol je cukrový alkohol a vďaka svojej jemne sladkej chuti sa používa ako sladidlo predovšetkým v potravinách. Často sa získava z kukuričného sirupu, ale prirodzene sa vyskytuje tiež v zrelom ovocí.

Disodium Cocoyl Glutamate patrí medzi šetrné povrchovo aktívne látky, teda tenzidy. Pomáha rozpúšťať nečistoty a dodáva prípravkom penivé schopnosti. Vyrába sa z kokosového oleja a aminokyseliny glutámovej a je veľmi šetrný, nedráždi ani citlivú pokožku.

Extrakt z eukalyptu má antiseptické a ukľudňujúce účinky a krásnu vôňu.

Extrakt z klinčekov má antiseptické, anestetické a antivírusové účinky, pomáha tíšiť bolesti a urýchľuje hojenie infekčných poranení. Je veľmi obľúbený a účinný pri problémoch so zápachom z úst, pri zápale a bolesti ďasien a zubov.

Extrakt z anízu paste dodáva príjemnú vôňu a chuť. Pozitívne pôsobí na tráviacu sústavu, žalúdok a zabraňuje nadúvaniu.

 

Tuba zo smrekového dreva

V Hydrophil paste vytvorili ekologický kabátik z obnoviteľných zdrojov. K výrobe využívajú lokálne smrekové drevo, konkrétne predovšetkým pilinové odpady, s certifikáciou udržateľnosti PEFC. Hoci sa ani tieto tuby (ako aj ostatné tuby od zubných pást) nemôžu kvôli zbytkom pasty vnútri obalu recyklovať, v priemere majú o 40% lepší balans CO2 než konvenčné obaly z plastu.  

 

Certifikácia NCS a CO2 neutralita

Pasty od Hydrophil sa pýši certifikáciou prírodnej kozmetiky NCS. Spĺňajú teda prísne štandardy a nenájdete v nich žiadne mikroplasty, GMO, parabény, silikóny, ftaláty či syntetické vône. Okrem toho sú samozrejme vegánske a netestované na zvieratách a zabalené v ekologickej tube.

V Hydrophil navyše spolupracujú s organizáciou ClimatePartner a jej prostredníctvom podporujú ekologické projekty v Indii. Vďaka týmto aktivitám dosahujú CO2 neutrality svojich produktov.

 

Toho odpadu len vďaka kefkám

Jeden človek za život spotrebuje veľa set zubných kefiek a vytvorí tak až niekoľko desiatok kilogramov plastového odpadu. V Česku sa recykluje len niečo vyše 60% plastového odpadu, zvyšok končí na skládkach alebo v spaľovniach. Len Praha je tak schopná za rok vyprodukovať niekoľko desiatok ton nerecyklovatelnejho plastového odpadu iba zo zubných kefiek. Preto odporúčame používať rozložiteľné kefky z obnoviteľných zdrojov - namiesto plastu z ropy.

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné pasty
Hmotnosť: 0.11 kg
Obsah: 75ml
Koeficient abrazivity RDA: Výrobca neuvádza
Krajina pôvodu: Nemecko
Certifikáty: NCS - Natural Cosmetics Standard, Cruelty Free and vegan PETA
Zloženie: Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Erytritol, Kaolín, Disodium Cocoyl Glutamate, Aroma, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Eugenol, cyanocobalamin, (Vit. B12 0,01%)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

hydrophila logo

Spoločnosť bola založená tromi priateľmi Christoph, Sebastian & Wanja z nemeckého námorného mesta Hamburg a toto je ich príbeh.

V roku 2012 mali chlapci najskôr blog o vode. Pretože všetci potrebujeme vodu, tento nádherný zdroj života. Na svojom blogu písali o niekoľkých aspektoch okolo vody, ako napríklad: udržateľné využívanie vody, konflikty týkajúce sa vody ako prírodného zdroja, vodovodnej vody a podobne. 

Počas výletu na bicykloch cez mesto Hamburg, sa koncom letného dňa v roku 2013 začali ako vždy baviť o nedostatku vody. Diskusiu viedli o tom, či ak by bolo možné vyrábať tovar, ktorý je nielen vhodné pre udržateľný rozvoj, ale je aj vegánskej a zároveň neutrálne k vode, pretože otázka vody je samozrejmosťou.

Keď už sa neustále zaoberáte a píšete o fascinujúcom téme vody, začínate myslieť len na ňu a nakoniec je z vás blázon. Preto chceli chlapci vytvoriť produkt, ktorý bude znečisťovať vodu čo najmenej.

Ešte v tom istom roku vydali svoje prvé tričko. Spätná väzba bola nepredstaviteľne pozitívna a stále viac a viac ľudí požadovalo, aby svoju ponuku tovaru rozšírili. Nasledovali mydlá, bambusové kefky, bavlnené tyčky do uší a ďalšie. Teraz sa špecializujú na WASH (Water - voda, Sanitation - sanita a Hygiene - hygiena) a snaží sa zvýšiť povedomie o udržateľnom správaní spotrebiteľov vo svojom každodennom živote s ich vegánskej vyrobenými a neutrálnymi k vode výrobky. Ich motto znie: "Urobiť každý deň o trochu lepší.".

V roku 2014 založili spoločnosť Hydrophil. Názov v preklade znamená milujúci vodu. A dáva to zmysel, pretože vodu milujú. Používajú iba materiály, ktoré sú čisto prírodné, recyklovateľné alebo je možné skompostovať pre pitnú alebo spodnú vodu.

Zároveň nepoužívajú žiadne chemické farby. Spolupracujú s firmou, ktorá sa venuje výrobe farieb z prírodných látok. Farby sú odbúrateľné a hlavne nezaťažujú životné prostredie.

Všetky produkty, ktoré spoločnosť vyrába sú vegánske a nie sú testované na zvieratách.

Svoje bambusové výrobky vyrábajú v Číne. Ale jazdí tam každý rok na kontrolu. Továreň dobre poznajú a majú neustály prehľad o tom ako proces prebieha a čo sa v továrni deje. Pozrite sa na video z továrne:

Zároveň spolupracujú s malými firmami v okolí Hamburgu, ktoré zdieľa ich etické postoje. A aby to bolo fér úplne, tak 10% z zárobku venujú organizácie Viva con Aqua de Sankt Pauli eV, ktorá sa venuje všemožným vodným témam.

"Našou túžbou je zvyšovať povedomie o udržateľnej spotrebe, férové ​​výrobe a ochrana životného prostredia", hovoria. Preto si sami vyrábajú svoje produkty, aby mali istotu, že spĺňajú všetky kritériá.

Inými slovami: kázať vodu a vodu i piť. Hydrophila je transparentný a pravdivý, preto mu verí čoraz viac ľudí.