Ecobamboo Bambusová kefka (medium)

Kód: 994
€4.33 €3.58 bez DPH
Momentálne nedostupné
  • štetinky v tvare vlny
  • trieda soft
  • plne rozložiteľná
  • štetinky bez obsahu BPA

Detailné informácie

Podrobný popis

Bambusové kefky Ecobamboo sa od ostatných líši štetinkami v tvare vlny. Zároveň majú silnejšie rukoväť a budú sa vám tak dobre držať.

Táto kefka má obľúbenú strednú triedu štetiniek -  medium. Od väčšiny ostatných bambusových kefiek sa odlišuje pomerne veľkou hlavou a teda podstatne väčší pracovnou plochou.

Kefka je v prírode plne rozložiteľný, vrátane svojich nylonových štetiniek, ktoré neobsahujú BPA (Bisfenol-A). Dodáva sa zabalený v tubičke z jemnej, plne rozložiteľné buničiny z kukuričného škrobu a v krabičke z recyklovaného papiera.

Upozorňujeme, že spočiatku sa výnimočne môže stať, že vám niekoľko jednotlivých štetiniek vypadne. Dôvod je ten, že do bambusu štetinky nemožno tak efektívne uchytiť ako do plastu. Ale nie je potrebné sa nijako báť - nijako to neznižuje funkčnosť kefky.

 

A budú mať pandy čo žrať?

Na bambusové kefky a ďalšie produkty z bambusu sa používa odroda moso bambusové čiže Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), ktorú pandy nežerú. Pandy veľké, ktorých je vo voľnej prírode len asi 1 700 jedincov, sa živia predovšetkým odrodami Pseudosasa japonica (Bambus Metakem), Phyllostachys nigra (Čierny bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Rovnako tak pandy červené. Nemusíte teda mať obavy, že by ste brali pandám bambus od tlamiček.

 

Bambus je báječný materiál

Bambus je skvelý a šetrný materiál. Niektoré druhy tejto dreviny vyrastú až o 1 m denne, vytvára na rovnakej ploche viac kyslíka než iné stromy, nepotrebuje pesticídy a iné chemikálie na podporu dozrievania. A výrobky z neho sú samozrejme plne rozložiteľné.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené zubné kefky
Hmotnosť: 0.02 kg
Farba kefky: Hnedá
Farba štetín: Biela
Hrúbka vlákna: 0,15mm
Materiál kefky: Bambus
Materiál štetiniek: Nylon4 (biodegradabilné)
Počet štetiniek: 1050
Tvrdosť štetín: medium
Krajina pôvodu: India

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ecobamboo logo

Poľská spoločnosť Ecobamboo sa zaoberá výrobou zubných kefiek z bambusu. Jej zakladateľom je poľský študent Adrian, ktorý chce popularizovať myšlienku nulového odpadu. Pri svojich cestách po Ázii narazil na veľa produktov z bambusu. Myšlienka na bambusový kefku sa ukázala ako skvelá - je vyrobený z fantastické, rýchlo obnoviteľné suroviny, plne rozložiteľný a pritom môže zdatne súperiť s konvenčnými plastovými kefkami. Dnes ponúka produkty, ktoré sú úplne rozložiteľné alebo nahrádzajú výrobky jednorazové. Od Ecobamboo si u nás môžete objednať plne rozložiteľné bambusové kefky sa štetinkami v unikátnom tvare vlny.