Drip it Ethiopia Sidamo bal. 15 káv vo filtri Ovocná, sladkastá, tóny mandarínky

Kód: 227
€10.23 €9.30 bez DPH
Momentálne nedostupné
  • odľahčené tóny bez náznaku horkosti
  • príjemná sladkastá chuť
  • ovocné tóny pripomínajú mandarínku

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto Etiópia je sen každého kafaře libujícího si v odľahčených ovocných tónoch bez náznaku horkosti. A vďaka šikovnému filtru si ju pripravíte čerstvú naozaj kdekoľvek.

Čo je káva vo filtri? 10g čerstvo pomletých výberových zŕn v šikovnom filtri, vďaka ktorému je príprava filtrovanej kávy hračka aj tam, kde nemáte kávovar, ani iné vybavenie. Perfektný na cestovanie.

 

Akú má chuť

Už v prvom dúšku si vychutnáte príjemne sladkastú chuť, v ktorej sa neskôr objavia jemná kyslosť. Pripravte sa na jemnú chuť, v ktorej nezaznamenáte ani štipku horkosti, iba ovocné tóny, ktoré nám osobne pripomínajú mandarínku. Špeciálne tahle káva vám dáva veľký priestor ovplyvniť jej chuť množstvom a teplotou vody. My ju máme najradšej zo 150ml horúcej vody okolo 90°C a vychutnávame si ju bez mlieka.

 

Odkiaľ pochádza

Táto Etiópska káva pochádza z vysokohorskej oblasti Sidamo v juhozápadnej časti Etiópie, ktorá patrí medzi päť najvýznamnejších kávových oblastí v krajine a je pre ňu typické pestovanie v nadmorských výškach nad 2 000 mnm. Vďaka okolitým lesom sú kávové kríky pestované v tieni, z vulkanickej pôdy si tak sú schopné udržať dostatok živín a plodí hutnejšie zrná tej najvyššej kvality. Keďže aj pre túto oblasť je charakteristický nedostatok vody, káva je spracovávaná suchou metódou, tradičným sušením na slnku.

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 0.253 kg
Obsah: 150g
Typ: Vo filtri
Krajina pôvodu: Etiópia
Región: Sidama
Spracovanie: Metóda premytie
Praženie: Stredné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Drip it sú dvaja kamaráti, Jirka a Tomáš. Ako baristi o dobrú kávu nemali núdzu. S nástupom do novej práce prišla zmena. Dosť sa nacestovali, na vybavenie a kávu z domova nezostávalo v batohu miesto, na návštevu kaviarne nebol čas.

Aby neskončili u rozpustnej kávy, začali hľadať prenosný a jednoduchý spôsob prípravy kávy, ktorú by zvládli v prostredí a s vybavením, ktoré mali k dispozícii. Najprv tvorili rôzne prototypy, ale nakoniec v Japonsku objavili hotovú vec.

Najskôr si kávu objednávali len pre seba. Túžba po vlastnej firme aj fakt, že k nim pre kávu chodilo čoraz viac kolegov, je v roku 2014 priviedli k založeniu vlastnej značky kávy.