Salvia Paradise Pchu-er sypaný čaj 100g

Kód: 4931
€4 €3.64 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
21.10.2021
  • pravý čínsky čaj
  • silná zemitá chuť, sprevádzaná ľahkou horkosťou
  • antioxidant, podporuje fyzickú i mentálnu aktivitu
  • výrobca: Salvia Paradise, s.r.o.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pchu-er, alebo tiež Pu-erh sypaný je klasická trieda pravého čaje. Má zvláštne, silnu zemitú chuť, ktorá je sprevádzaná ľahkou horkosťou a trpkosť. Nálev je farby tmavé až čierne, ktorá pripomína čiernu kávu.

Čaje typu pchu-er majú všeobecne silnú, výraznú chuť i arómu. Pochádzajú z provincie Jün-nan (Yunnan) a sú súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Jedná sa o čaje dodatočne fermentované. Vďaka zložitému a zdĺhavému spôsobu spracovania tak pchu-er vytvoril jedinečnú skupinu. Traduje sa, že na chuť pchu-eru sa musí postupne zvykať. Po prvom šálke si ho zamilujete, alebo sa k nemu časom tzv. Propiate. Čím starší pchu-er je, tým kvalitnejší nápoj z neho pripravíte. Je to čaj, ktorý potrebuje starnúť.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu. Pitie čaje je vhodné pre udržanie zdravého chrupu,  podporuje stav kostí a kože. Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje  normálne zdravie srdca.

 

Odporúčaná príprava

Jednu polievkovú lyžicu sypaného pu-erhu (cca 6-8 g) vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml horúcej vody tesne pod bodom varu. Lúhujeme 2-4 min. Čím viac dáme čaju a čím dlhšie trvá lúhovania, tým viac chuti sa z čaju uvoľní. Pre dosiahnutie intenzívnejší chuti je vhodnejšie skôr pridávať čaj, než predlžovať dobu lúhovania. Tento čaj je Jednonálevový.

Dodatočné parametre

Kategória: Čaje
Hmotnosť: 0.1 kg
Obsah: 100g
Typ: Sypaný
Druh: Jednodruhový
Výrobca: Salvia Paradise sro, Zaječov 396, 26763 Zaječov, IČ: 29143144 DIČ: CZ29143144
Krajina pôvodu: Čína

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

SalviaParadise je česká rodinná firma zaoberajúca sa dovozom bylín a ich spracovaním do rastlinných prostriedkov na podporu zdravia a zdravého životného štýlu.